Osada RPG


#1 2008-09-13 17:40:04

Heike

Admin

2805908
Skąd: się biorą dzieci?
Zarejestrowany: 2008-09-13
Posty: 4
Punktów :   

Co to jest D&D...

Z własnego doświadczenia wiem że większość graczy biorących udział w grze RPG nie wie czym jest D&D, a więc wpadłem na pomysł by odpowiedzieć na to pytanie (najprościej jak się da).

D&D to nic innego, jak system RPG. To, co wyróżnia go od innych systemów, to z pewnością elastyczność. Brałem udział w wielu sesjach z różnymi MG i każdy wprowadzał swoje (mniej lub bardziej zauważalne) modyfikacje. Nie ważne czy modyfikacji podlega świat czy klasy lub rasy. Trzymanie się sztywno systemu D&D z pewnością jest trudniejsze niż prowadzenie rozgrywki po jego zmodyfikowaniu. Wbrew pozorom system ten nie jest zbudowany z jednego świata + mechaniki, a wręcz przeciwnie. Jest zbudowany z kilku światów.

Ciekawostka:

Podstawowym światem D&D jest Greyhawk

Pytania mile widziane ; )

Offline

 

#2 2008-09-13 18:57:53

Mar

Global Moderator

Skąd: Ze Świata Mroku
Zarejestrowany: 2008-09-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: Co to jest D&D...

Greyhawk ? Czy w tłumaczeniu ma to być "Szary Jastrząb" ?

Offline

 

#3 2008-09-13 19:51:11

Heike

Admin

2805908
Skąd: się biorą dzieci?
Zarejestrowany: 2008-09-13
Posty: 4
Punktów :   

Re: Co to jest D&D...

Jeżeli chodzi o Greyhawk w D&D to nie.

Świat Greyhawk stworzony został na potrzeby pierwszej kampanii AD&D. Skoro już padło pytanie dotyczące tej nazwy to wyjaśnię może coś jeszcze. Ziemia Greyhawk nazwana została flanaess. Wschodni półwysep tej ziemi nazwany został Oerik znany też pod nazwą Oerth. Natomiast autorami modułu byli Gary Gygax oraz Frank Mentzer.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zakon-zywiolow.pun.pl www.emigrant.pun.pl www.wfc.pun.pl www.preityzinta.pun.pl www.metro-station.pun.pl